FANDOM


36844643f510ae0957438a72016a1271-1 1457923649

Lilmothiit je tajomná, dlho nevidená rasa šeliem, ktorá je považovaná za vyhynutú. Ich osud je neznámy a jediné informácie o nich sa dajú nájsť v knihe Príručný Sprievodca Impériom (Pocket Guide to the Empire).

Charakteristika Editovat

Rovnako ako Khajiiti a Argoniani, aj oni majú humanoidnú formu a zvierací vzhľad. Hovorí sa, že sa vzhľadovo podobali líškam.

História Editovat

Lilmothiit nazývali Black Marsh svojím domovom. Nevieme prečo z nej odišli, niektorí veria že ich vyhnali Argoniani, alebo boli skosení Knahatenskou Chrípkou (Knahaten Flu) v 2E 560, ktorá zabila všetko, čo sa netýkalo plazov. Obyvatelia Akaviru mohli prísť s Lilmothiit do kontaktu, o čom svedčí Akavírske používanie Lilmothiítskych ruín pre účely väzení.

Pravdepodobne sú príbuzní Khajiitov, keďže je to takisto rasa cicavcov.

Kultúra Editovat

Aj keď je o ich kultúre známe len málo, vie sa, že podobne ako väčšina šelmieho rodu, aj oni žili v primitívnych kmeňových spoločnostiach. Takisto sa verí, že Lilmothiit boli možno kočovným kmeňom.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki