FANDOM


MW-Dwemer

Dwemeri, nazývaní tiež Trpaslíci, Elfovia Hĺbok, Ľud Hĺbok, Hlbokí, alebo Ľudia Hlbín, boli starobylou "Stratenou Rasou" Merov, ktorí boli pozostatkami skorých Aldmerov. Dwemeri žili hlavne v regióne Dwemereth.

Meri používali termín "Dwemeri", doslovne preložený ako "Ľudia Hlbín". Ľudia ich bežne nazývajú Trpaslíci.

Dwemeri boli vyspelou rasou a civilizáciou, v mnohých aspektoch ďaleko pred ostatnými rasami a civilizáciami tej doby. Sú dobre známi pre ich zručnosť a revolučný rozvoj v oblasti technológií, inžinierstva, práce so železom, kameňom, architektúry, vedy, matematiky, mágie a akademických umení.

Dwemeri hrali veľkú rolu v jednej z najväčších záhad Tamrielu. V 1E 700, počas Bitky o Rudou Horu, pre dôvody stále debatované a študované, Dwemeri podľa všetkého zmizli. Doteraz sa debatuje o tom, kto alebo čo stál za ich zmiznutím a to, či všetci zmizli naraz, alebo počas dlhého časového obdobia.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki