FANDOM


Aldmeris, tiež zvaný aj Starý Aldmeris, je možným kontinentom Nirnu.

Tumblr ns6dusgETd1uc23y1o1 500

Charakteristika Editovat

Veľmi málo je známe o údajnej vlasti elfov, často je dokonca považovaná len za mýtus. O polohe, náboženstve, prírode a politike Aldmerisu sa stále vedú dohady. Preklady z tapisérií a textov získané z Kryštálovej Veže (Crystal Tower) Summersetských ostrovov poskytli len veľmi málo informácií o údajne krásnej, ale veľmi zvláštnej krajine. V žiadnom zobrazení Aldmerisu nie sú nijaké údaje o známkach života, okrem Aldmerov samotných. Z údajov, ktoré o Aldmerise existujú, sa Aldmeris vždy javí ako nekonečné mesto, budované znova a znova, až kým z prírody nič neostane. Najvyššie veže sú rezervované pre pochovávanie mŕtvych, tradícia, v ktorej pokračuje Kryštálova Veža.

Zaujímavosti Editovat

- Legenda Aldmerisu je podobná tej o Atlantíde, stratenej zemi, ktorá bola potopená v mori a ktorá napriek mnohým pokusom nemôže byť nikdy znova nájdená.

- Zdá sa, že Aldmeris bol inšpirovaný Nesmrteľnou Zemou (Undying Lands) z Pána Prsteňov. Nesmrteľná Zem bola domovom elfov, kedysi bola súčasťou sveta, ale neskôr bola od sveta oddelená, kvôli pokusom smrteľníkov vkročiť na ňu. Legenda ale vraví, že bude k svetu znova pridaná a prinesie nový vek.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki